
Samtec Inc.
Product No:
RF316-02RP1-04BJ3-0152
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CBL ASSY BNC-MCX JACK-PLG 5.984"
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
21.1375
21.1375
10
18.51265
185.1265
25
17.71294
442.8235
50
17.14142
857.071
100
16.57009
1657.009
250
15.655886
3913.9715
500
15.198765
7599.3825
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Samtec Inc. |
| Color | Amber |
| Style | BNC to MCX |
| Length | 5.984" (152.00mm) |
| Series | RF316 |
| Package | Bag |
| Features | - |
| Cable Type | RG-316 DS |
| 1st Connector | BNC Jack |
| 2nd Connector | MCX Plug, Right Angle |
| Product Status | Active |
| Cable Impedance | 50 Ohms |
| Frequency - Max | 6 GHz |
| Overall Impedance | 50 Ohms |
| 1st Contact Gender | Female |
| 2nd Contact Gender | Male |
| Ingress Protection | - |
| Connector Impedance | 50 Ohms |
| Operating Temperature | -50°C ~ 165°C |
| 1st Connector Mounting Type | Panel Mount |
| 2nd Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 1st Connector Mounting Feature | Bulkhead - Rear Side Nut |
| 2nd Connector Mounting Feature | - |