
Samtec Inc.
Product No:
RF316-02RP1-05BJ3-0152
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CBL ASSY MCX-TNC PLG-JACK 5.984"
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
21.356
21.356
10
18.69885
186.9885
25
17.89116
447.279
50
17.31413
865.7065
100
16.737005
1673.7005
250
15.813624
3953.406
500
15.351905
7675.9525
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Samtec Inc. |
| Color | Amber |
| Style | MCX to TNC |
| Length | 5.984" (152.00mm) |
| Series | RF316 |
| Package | Bag |
| Features | - |
| Cable Type | RG-316 DS |
| 1st Connector | MCX Plug, Right Angle |
| 2nd Connector | TNC Jack |
| Product Status | Active |
| Cable Impedance | 50 Ohms |
| Frequency - Max | 6 GHz |
| Overall Impedance | 50 Ohms |
| 1st Contact Gender | Male |
| 2nd Contact Gender | Female |
| Ingress Protection | - |
| Connector Impedance | 50 Ohms |
| Operating Temperature | -50°C ~ 165°C |
| 1st Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 2nd Connector Mounting Type | Panel Mount |
| 1st Connector Mounting Feature | - |
| 2nd Connector Mounting Feature | Bulkhead - Front Side Nut |