
Samtec Inc.
Product No:
RF316-03SP1-03SP1-0305
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CBL ASSY MMCX PLUG-PLUG 12.01"
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
16.986
16.986
10
14.7212
147.212
25
13.95284
348.821
50
13.75068
687.534
100
12.13283
1213.283
250
11.324
2831
500
11.08137
5540.685
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Samtec Inc. |
| Color | Amber |
| Style | MMCX to MMCX |
| Length | 12.01" (305.00mm) |
| Series | RF316 |
| Package | Bag |
| Features | - |
| Cable Type | RG-316 DS |
| 1st Connector | MMCX Plug |
| 2nd Connector | MMCX Plug |
| Product Status | Active |
| Cable Impedance | 50 Ohms |
| Frequency - Max | 6 GHz |
| Overall Impedance | 50 Ohms |
| 1st Contact Gender | Male |
| 2nd Contact Gender | Male |
| Ingress Protection | - |
| Connector Impedance | 50 Ohms |
| Operating Temperature | -50°C ~ 165°C |
| 1st Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 2nd Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 1st Connector Mounting Feature | - |
| 2nd Connector Mounting Feature | - |