
TE Connectivity Passive Product
Product No:
RGP0207CHJ130M
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 130M OHM 5% 1/4W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.5795
0.5795
10
0.4826
4.826
50
0.3724
18.62
100
0.32414
32.414
500
0.234498
117.249
1000
0.189668
189.668
5000
0.179322
896.61
10000
0.173109
1731.09
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | RGP, Neohm |
| Package | Bulk |
| Features | High Voltage |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 130 MOhms |
| Composition | Thick Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm) |
| Base Product Number | RGP0207 |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±350ppm/°C |