
Recom Power
Product No:
RH-121509D
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
DC DC CONVERTER 15V -9V 1W
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
8.8065
8.8065
5
8.7381
43.6905
10
8.6716
86.716
25
8.5386
213.465
50
8.27184
413.592
100
7.471275
747.1275
250
7.337876
1834.469
500
7.204439
3602.2195
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Recom Power |
| Type | Isolated Module |
| Series | ECONOLINE RH (1W) |
| Package | Tube |
| Features | - |
| Efficiency | 81% |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Power (Watts) | 1 W |
| Package / Case | 7-SIP Module, 5 Leads |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.77" L x 0.24" W x 0.40" H (19.6mm x 6.0mm x 10.2mm) |
| Number of Outputs | 2 |
| Voltage - Output 1 | 15V |
| Voltage - Output 2 | -9V |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Output 4 | - |
| Base Product Number | RH-121509 |
| Voltage - Isolation | 3 kV |
| Operating Temperature | -40°C ~ 90°C |
| Voltage - Input (Max) | 13.2V |
| Voltage - Input (Min) | 10.8V |
| Current - Output (Max) | 33mA, 56mA |