RKZ-152005D/HP
Recom Power
Product No:
RKZ-152005D/HP
Manufacturer:
Recom Power
Description:
DC DC CONVERTER 20V -5V 2W
User Guide
Mfr Recom Power
Type Isolated Module
Series ECONOLINE RKZ-xx2005D (2W)
Package Tube
Features SCP
Efficiency 86%
Applications ITE (Commercial)
Mounting Type Through Hole
Power (Watts) 2 W
Package / Case 7-SIP Module, 5 Leads
Product Status Active
Size / Dimension 0.77" L x 0.28" W x 0.40" H (19.7mm x 7.1mm x 10.2mm)
Number of Outputs 2
Voltage - Output 1 20V
Voltage - Output 2 -5V
Voltage - Output 3 -
Base Product Number RKZ-152005
Voltage - Isolation 4 kV
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Input (Max) 16.5V
Voltage - Input (Min) 13.5V
Current - Output (Max) 50mA, 200mA