RLC32K2R00FTP
Kamaya Inc.
Product No:
RLC32K2R00FTP
Manufacturer:
Kamaya Inc.
Package:
1206
Batch:
Datasheet:
Description:
RES 2 OHM 1/2W 1% 1206
User Guide
Mfr Kamaya Inc.
Series RLC
Package Tape & Reel (TR)
Features Automotive AEC-Q200
Tolerance ±1%
Resistance 2 Ohms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 1206
Temperature Coefficient ±100ppm/°C