
Vishay Sfernice
Product No:
RLP011R000FS14
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
SFERNICE FIXED RESISTORS
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
8.778
8.778
10
8.22985
82.2985
25
7.68094
192.0235
50
6.76666
338.333
100
5.85219
585.219
250
5.303546
1325.8865
500
4.937777
2468.8885
1000
4.572018
4572.018
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Sfernice |
| Series | RLP |
| Package | Bag |
| Features | - |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 1 Ohms |
| Composition | Wirewound |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 1W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.098" Dia x 0.276" L (2.50mm x 7.00mm) |
| Base Product Number | RLP01 |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 275°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±50ppm/°C |