
Vishay Sfernice
Product No:
RLP02R4700FS14
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
SFERNICE FIXED RESISTORS
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
11.2195
11.2195
10
10.5222
105.222
25
9.82072
245.518
50
8.65165
432.5825
100
7.48258
748.258
250
6.781062
1695.2655
500
6.313415
3156.7075
1000
5.845749
5845.749
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Sfernice |
| Series | RLP |
| Package | Bag |
| Features | - |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 470 mOhms |
| Composition | Wirewound |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 2W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.157" Dia x 0.402" L (4.00mm x 10.20mm) |
| Base Product Number | RLP02 |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 275°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |