
Vishay Dale
Product No:
RLR32C2200GRB14
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 220 OHM 2% 1W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
13.11
13.11
10
11.9168
119.168
25
10.72512
268.128
50
9.23571
461.7855
100
8.490815
849.0815
250
8.043954
2010.9885
500
7.746034
3873.017
1000
7.38853
7388.53
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Dale |
| Series | Military, MIL-PRF-39017/03, RLR32 |
| Package | Bulk |
| Features | Military, Moisture Resistant, Weldable |
| Tolerance | ±2% |
| Resistance | 220 Ohms |
| Composition | Metal Film |
| Failure Rate | R (0.01%) |
| Power (Watts) | 1W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm) |
| Base Product Number | RLR32 |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |