RMC1/10K7323DTP
Kamaya Inc.
Product No:
RMC1/10K7323DTP
Description:
RES 732K OHM 0.5% 1/8W 0805
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±0.5%
Resistance 732 kOhms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0805
Temperature Coefficient ±100ppm/°C