RMC1/16SK13R7DTH
Kamaya Inc.
Product No:
RMC1/16SK13R7DTH
Package:
402
Description:
RES 13.7 OHM 0.5% 1/10W 0402
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±0.5%
Resistance 13.7 Ohms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 402
Temperature Coefficient ±100ppm/°C