RMC1/2-912JTE
Kamaya Inc.
Product No:
RMC1/2-912JTE
Package:
2010
Description:
RES 9.1K OHM 5% 3/4W 2010
Features -
Tolerance ±5%
Resistance 9.1 kOhms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.75W, 3/4W
Package / Case 2010 (5025 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 2010
Temperature Coefficient ±200ppm/°C