RMC1/20-7503FPA
Kamaya Inc.
Product No:
RMC1/20-7503FPA
Description:
RES 750K OHM 1% 1/20W 0201
Features -
Tolerance ±1%
Resistance 750 kOhms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.05W, 1/20W
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) 0.010" (0.26mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 201
Temperature Coefficient ±200ppm/°C