RMC1/32-3091FPA
Kamaya Inc.
Product No:
RMC1/32-3091FPA
Description:
RES 3.09K OHM 1% 1/32W 01005
Features -
Tolerance ±1%
Resistance 3.09 kOhms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.03W, 1/32W
Package / Case 01005 (0402 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max) 0.006" (0.15mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 1005
Temperature Coefficient ±200ppm/°C