RMC1/4K3651FTE
Kamaya Inc.
Product No:
RMC1/4K3651FTE
Manufacturer:
Kamaya Inc.
Package:
1210
Batch:
Datasheet:
Description:
RES 3.65K OHM 1% 1/2W 1210
User Guide
Mfr Kamaya Inc.
Series RMC
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±1%
Resistance 3.65 kOhms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.122" L x 0.098" W (3.10mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 1210
Temperature Coefficient ±100ppm/°C