RMC1/8K3833FTP
Kamaya Inc.
Product No:
RMC1/8K3833FTP
Description:
RES 383K OHM 1% 1/4W 1206
Features -
Tolerance ±1%
Resistance 383 kOhms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.025" (0.65mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 1206
Temperature Coefficient ±100ppm/°C