RMC1K7152FTE
Kamaya Inc.
Product No:
RMC1K7152FTE
Description:
RES 71.5K OHM 1% 1W 2512
Features -
Tolerance ±1%
Resistance 71.5 kOhms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 1W
Package / Case 2512 (6332 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 2512
Temperature Coefficient ±100ppm/°C