RMK22N68RF
Vishay Sfernice
Product No:
RMK22N68RF
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Description:
RMK 22N 68U 1%
User Guide
Mfr Vishay Sfernice
Series RMK 22N
Package Tray
Ratings -
Features -
Tolerance ±1%
Resistance 68 Ohms
Composition Thin Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.05W, 1/20W
Package / Case Nonstandard
Product Status Active
Size / Dimension 0.906" L x 0.906" W (23.00mm x 23.00mm)
Height - Seated (Max) 0.620" (15.75mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package -
Temperature Coefficient ±5ppm/°C