
Vishay Dale
Product No:
RN65E1002FB14
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 10K OHM 1/2W 1% AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.339
5.339
10
4.82505
48.2505
25
4.41484
110.371
50
4.10666
205.333
100
3.59328
359.328
250
3.079976
769.994
500
2.823324
1411.662
1000
2.587192
2587.192
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Dale |
| Series | Military, MIL-R-10509/2, RN65 |
| Package | Bulk |
| Features | Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 10 kOhms |
| Composition | Metal Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm) |
| Base Product Number | RN65 |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C |