
Vishay Dale
Product No:
RNC60H2003FSRE6
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 200K OHM 1/4W 1% AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.6245
1.6245
10
1.43925
14.3925
25
1.32354
33.0885
50
1.20745
60.3725
100
1.044905
104.4905
250
0.88236
220.59
500
0.743033
371.5165
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Dale |
| Series | Military, MIL-PRF-55182/03, RNC60 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Military, Moisture Resistant, Weldable |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 200 kOhms |
| Composition | Metal Film |
| Failure Rate | S (0.001%) |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm) |
| Base Product Number | RNC60 |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±50ppm/°C |