RNF12FTD10M0
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RNF12FTD10M0
Description:
RES 10M OHM 1% 1/2W AXIAL
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 127
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Features Flame Retardant Coating, Safety
Tolerance ±1%
Resistance 10 MOhms
Composition Metal Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient ±100ppm/°C