RNM-123.3S/HP
Recom Power
Product No:
RNM-123.3S/HP
Manufacturer:
Recom Power
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V 1W
User Guide
Mfr Recom Power
Type Isolated Module
Series ECONOLINE RNM (1W)
Package Tube
Features SCP
Efficiency 75%
Applications ITE (Commercial)
Mounting Type Through Hole
Power (Watts) 1 W
Package / Case 6-DIP Module, 4 Leads
Product Status Active
Size / Dimension 0.33" L x 0.33" W x 0.27" H (8.3mm x 8.3mm x 6.8mm)
Number of Outputs 1
Voltage - Output 1 3.3V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Base Product Number RNM-123.3
Voltage - Isolation 2 kV
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Input (Max) 13.2V
Voltage - Input (Min) 10.8V
Current - Output (Max) 303mA