RNMF14JTD82K0
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RNMF14JTD82K0
Description:
RES 82K OHM 5% 1/4W AXIAL
Features Flame Retardant Coating, Safety
Tolerance ±5%
Resistance 82 kOhms
Composition Metal Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient ±100ppm/°C