
TE Connectivity Passive Product
Product No:
ROX05SJ3R9
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 3.9 OHM 5% 1/2W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.19
0.19
10
0.1634
1.634
25
0.11894
2.9735
50
0.08607
4.3035
100
0.06384
6.384
250
0.04902
12.255
500
0.038627
19.3135
1000
0.026733
26.733
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | ROX, Neohm |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Features | Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 3.9 Ohms |
| Composition | Metal Oxide Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.098" Dia x 0.295" L (2.50mm x 7.50mm) |
| Base Product Number | ROX05 |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 130°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C |