
TE Connectivity Passive Product
Product No:
ROX1G47R
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
RES 47 OHM 2% 1W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4085
0.4085
10
0.3135
3.135
25
0.23864
5.966
50
0.17727
8.8635
100
0.13186
13.186
250
0.111416
27.854
500
0.095494
47.747
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | ROX, Neohm |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Features | Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety |
| Tolerance | ±2% |
| Resistance | 47 Ohms |
| Composition | Metal Oxide Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 1W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.197" Dia x 0.472" L (5.00mm x 12.00mm) |
| Base Product Number | ROX1 |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 200°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±350ppm/°C |