
TE Connectivity Passive Product
Product No:
ROX1SJ3R9
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
RES 3.9 OHM 5% 1W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.342
0.342
10
0.2869
2.869
25
0.20862
5.2155
50
0.15124
7.562
100
0.1121
11.21
250
0.08607
21.5175
500
0.067811
33.9055
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | ROX, Neohm |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Features | Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 3.9 Ohms |
| Composition | Metal Oxide Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 1W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.138" Dia x 0.394" L (3.50mm x 10.00mm) |
| Base Product Number | ROX1 |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 130°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±350ppm/°C |