
TE Connectivity Passive Product
Product No:
ROX2J180R
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 180 OHM 5% 2W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4845
0.4845
10
0.37335
3.7335
25
0.28424
7.106
50
0.21109
10.5545
100
0.15694
15.694
250
0.132544
33.136
500
0.11362
56.81
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | ROX, Neohm |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Features | Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 180 Ohms |
| Composition | Metal Oxide Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 2W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.217" Dia x 0.630" L (5.50mm x 16.00mm) |
| Base Product Number | ROX2 |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 200°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±350ppm/°C |