
TE Connectivity Passive Product
Product No:
ROX5SJ27R
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 27 OHM 5% 5W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.7315
0.7315
10
0.63745
6.3745
25
0.56012
14.003
40
0.511812
20.47248
80
0.444248
35.53984
230
0.386365
88.86395
440
0.320672
141.09568
1000
0.260784
260.784
5000
0.248805
1244.025
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | ROX, Neohm |
| Package | Tray |
| Features | Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 27 Ohms |
| Composition | Metal Oxide Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 5W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.315" Dia x 0.984" L (8.00mm x 25.00mm) |
| Base Product Number | ROX5 |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 200°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±350ppm/°C |