
TE Connectivity Passive Product
Product No:
ROX5SJ51K
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 51K OHM 5% 5W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.7315
0.7315
10
0.63745
6.3745
25
0.5605
14.0125
40
0.51205
20.482
80
0.444486
35.55888
230
0.386526
88.90098
440
0.320815
141.1586
1000
0.260908
260.908
5000
0.248919
1244.595
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | ROX, Neohm |
| Package | Tray |
| Features | Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 51 kOhms |
| Composition | Metal Oxide Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 5W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.315" Dia x 0.984" L (8.00mm x 25.00mm) |
| Base Product Number | ROX5 |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 200°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±350ppm/°C |