
TE Connectivity Passive Product
Product No:
ROX7J47K
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 47K OHM 5% 7W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.159
1.159
10
1.0298
10.298
25
0.94696
23.674
50
0.86393
43.1965
100
0.747555
74.7555
250
0.631294
157.8235
500
0.531601
265.8005
1000
0.441902
441.902
5000
0.423624
2118.12
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | ROX, Neohm |
| Package | Bulk |
| Features | Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 47 kOhms |
| Composition | Metal Oxide Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 7W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.335" Dia x 1.260" L (8.50mm x 32.00mm) |
| Base Product Number | ROX7 |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 200°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±350ppm/°C |