RP380-50-100-W
Astrodyne TDI
Product No:
RP380-50-100-W
Manufacturer:
Astrodyne TDI
Description:
3 PH DELTA PWR LINE FILTER 600V
User Guide
Mfr Astrodyne TDI
Series RP380
Current 50 A
Package Box
Inductance -
Filter Type Three Phase (Delta)
Applications General Purpose
Configuration Single Stage
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Approval Agency CE, cURus, SEMKO
Termination Style Wire Leads
Voltage - Rated AC 600V
Voltage - Rated DC -
Base Product Number RP380
Frequency - Operating 50/60Hz
Operating Temperature -25°C ~ 100°C
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral) 3.8 kV