RPC323R3JTP
Kamaya Inc.
Product No:
RPC323R3JTP
Description:
RES 3.3 OHM 1/3W 5% 1206
Tolerance ±5%
Resistance 3.3 Ohms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.333W, 1/3W
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 1206
Temperature Coefficient ±100ppm/°C