
Recom Power
Product No:
RPMB15-2.0-CT
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
DC DC CONVERTER 15V
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
8.5215
8.5215
5
8.3961
41.9805
10
8.27545
82.7545
25
8.03168
200.792
50
7.78848
389.424
100
7.54509
754.509
250
7.3017
1825.425
500
6.81492
3407.46
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Recom Power |
| Type | Non-Isolated PoL Module |
| Series | INNOLINE RPMB-2.0 |
| Package | Tube |
| Features | Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense |
| Efficiency | 94% |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 25-BLGA Module |
| Product Status | Active |
| Approval Agency | - |
| Control Features | Enable, Active Floating |
| Size / Dimension | 0.48" L x 0.48" W x 0.15" H (12.2mm x 12.2mm x 3.8mm) |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Output 1 | 15V |
| Voltage - Output 2 | - |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Output 4 | - |
| Base Product Number | RPMB15-2.0 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C (With Derating) |
| Voltage - Input (Max) | 36V |
| Voltage - Input (Min) | 16V |
| Current - Output (Max) | 2A |
| Supplier Device Package | - |