
Recom Power
Product No:
RPMB3.3-2.0-CT
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
7.3815
7.3815
5
7.2789
36.3945
10
7.17345
71.7345
25
6.96198
174.0495
50
6.75108
337.554
100
6.540085
654.0085
250
6.329128
1582.282
500
5.907195
2953.5975
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Recom Power |
| Type | Non-Isolated PoL Module |
| Series | INNOLINE RPMB-2.0 |
| Package | Tube |
| Features | Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense |
| Efficiency | 84% |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 25-BLGA Module |
| Product Status | Active |
| Approval Agency | - |
| Control Features | Enable, Active Floating |
| Size / Dimension | 0.48" L x 0.48" W x 0.15" H (12.2mm x 12.2mm x 3.8mm) |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Output 1 | 3.3V |
| Voltage - Output 2 | - |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Output 4 | - |
| Base Product Number | RPMB3.3-2.0 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C (With Derating) |
| Voltage - Input (Max) | 36V |
| Voltage - Input (Min) | 4V |
| Current - Output (Max) | 2A |
| Supplier Device Package | - |