
Recom Power
Product No:
RPMH3.3-0.5-CT
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.7735
6.7735
5
6.6766
33.383
10
6.5797
65.797
25
6.3859
159.6475
50
6.19248
309.624
100
5.998965
599.8965
250
5.80545
1451.3625
500
5.41842
2709.21
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Recom Power |
| Type | Non-Isolated PoL Module |
| Series | INNOLINE RPMH-0.5 |
| Package | Tube |
| Features | Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense |
| Efficiency | 72% |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 25-BLGA Module |
| Product Status | Active |
| Approval Agency | - |
| Control Features | Enable, Active Floating |
| Size / Dimension | 0.48" L x 0.48" W x 0.15" H (12.2mm x 12.2mm x 3.8mm) |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Output 1 | 3.3V |
| Voltage - Output 2 | - |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Output 4 | - |
| Base Product Number | RPMH3.3 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (With Derating) |
| Voltage - Input (Max) | 65V |
| Voltage - Input (Min) | 4.3V |
| Current - Output (Max) | 500mA |
| Supplier Device Package | - |