
Recom Power
Product No:
RPX-1.0-CT
Manufacturer:
Package:
16-QFN (5x3)
Batch:
-
Description:
DC DC CONVERTER 0.8-30V
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.522
4.522
5
4.4574
22.287
10
4.39185
43.9185
25
4.26284
106.571
50
4.13364
206.682
100
4.00444
400.444
250
3.875278
968.8195
500
3.616935
1808.4675
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Recom Power |
| Type | Non-Isolated PoL Module |
| Series | INNOLINE RPX-1.0 |
| Package | Bag |
| Features | - |
| Efficiency | 87% |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-PowerLFQFN Module |
| Product Status | Active |
| Approval Agency | - |
| Control Features | - |
| Size / Dimension | 0.20" L x 0.12" W x 0.06" H (5.0mm x 3.0mm x 1.6mm) |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Output 1 | 0.8 ~ 30V |
| Voltage - Output 2 | - |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Output 4 | - |
| Base Product Number | RPX-1.0 |
| Operating Temperature | - |
| Voltage - Input (Max) | 36V |
| Voltage - Input (Min) | 4V |
| Current - Output (Max) | 1A |
| Supplier Device Package | 16-QFN (5x3) |