
Recom Power
Product No:
RPY-1.5Q-CT
Manufacturer:
Package:
17-QFN (3x5)
Batch:
-
Description:
1.5A DC/DC-CONVERTER 'INNOLINE'
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
7.5715
7.5715
5
7.4651
37.3255
10
7.3568
73.568
25
7.1402
178.505
50
6.92379
346.1895
100
6.70738
670.738
250
6.491008
1622.752
500
6.058283
3029.1415
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Recom Power |
| Type | Non-Isolated PoL Module |
| Series | RPY-1.5Q |
| Package | Bag |
| Features | Adjustable Output |
| Efficiency | 95% |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Mounting Type | Surface Mount, Wettable Flank |
| Package / Case | 17-PowerLFQFN Module |
| Product Status | Active |
| Approval Agency | - |
| Standard Number | - |
| Control Features | - |
| Size / Dimension | 0.20" L x 0.12" W x 0.06" H (5.0mm x 3.0mm x 1.6mm) |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Output 1 | 0.8 ~ 34.8V |
| Voltage - Output 2 | - |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Output 4 | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 109°C |
| Voltage - Input (Max) | 36V |
| Voltage - Input (Min) | 4V |
| Current - Output (Max) | 1.5A |
| Supplier Device Package | 17-QFN (3x5) |