
TE Connectivity Passive Product
Product No:
RR01J10KTB
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 10K OHM 5% 1W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.285
0.285
10
0.24035
2.4035
25
0.17518
4.3795
50
0.12692
6.346
100
0.09405
9.405
250
0.0722
18.05
500
0.056886
28.443
1000
0.039378
39.378
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | RR, Neohm |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Features | Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 10 kOhms |
| Composition | Metal Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 1W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.102" Dia x 0.268" L (2.60mm x 6.80mm) |
| Base Product Number | RR01J |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 235°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±300ppm/°C |