
TE Connectivity Passive Product
Product No:
RR01J15RTB
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 15 OHM 5% 1W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.285
0.285
10
0.24035
2.4035
25
0.1748
4.37
50
0.12692
6.346
100
0.09405
9.405
250
0.072162
18.0405
500
0.056848
28.424
1000
0.039358
39.358
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | RR, Neohm |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Features | Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 15 Ohms |
| Composition | Metal Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 1W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.102" Dia x 0.268" L (2.60mm x 6.80mm) |
| Base Product Number | RR01J |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 235°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±300ppm/°C |