
TE Connectivity Passive Product
Product No:
RR01J3K6TB
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 3.6K OHM 5% 1W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.285
0.285
10
0.24225
2.4225
25
0.17632
4.408
50
0.12768
6.384
100
0.094715
9.4715
250
0.072694
18.1735
500
0.057285
28.6425
1000
0.039653
39.653
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | RR, Neohm |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Features | Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 3.6 kOhms |
| Composition | Metal Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 1W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.102" Dia x 0.268" L (2.60mm x 6.80mm) |
| Base Product Number | RR01J |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 235°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±300ppm/°C |