
TE Connectivity Passive Product
Product No:
RR01J8K2TB
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 8.2K OHM 5% 1W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.285
0.285
10
0.2394
2.394
25
0.17442
4.3605
50
0.12635
6.3175
100
0.093765
9.3765
250
0.071934
17.9835
500
0.056677
28.3385
1000
0.039235
39.235
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | RR, Neohm |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Features | Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 8.2 kOhms |
| Composition | Metal Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 1W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.102" Dia x 0.268" L (2.60mm x 6.80mm) |
| Base Product Number | RR01J |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 235°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±300ppm/°C |