
TE Connectivity Passive Product
Product No:
RR02F137RTB
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 137 OHM 1% 2W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4275
0.4275
10
0.32395
3.2395
25
0.24662
6.1655
50
0.18316
9.158
100
0.13623
13.623
250
0.115102
28.7755
500
0.098648
49.324
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | RR, Neohm |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Features | Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 137 Ohms |
| Composition | Metal Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 2W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.138" Dia x 0.354" L (3.50mm x 9.00mm) |
| Base Product Number | RR02F |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 235°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±300ppm/°C |