
TE Connectivity Passive Product
Product No:
RR02J150RTB
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 150 OHM 5% 2W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.3325
0.3325
10
0.27835
2.7835
25
0.20254
5.0635
50
0.14668
7.334
100
0.108775
10.8775
250
0.083486
20.8715
500
0.065778
32.889
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | RR, Neohm |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Features | Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 150 Ohms |
| Composition | Metal Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 2W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.138" Dia x 0.354" L (3.50mm x 9.00mm) |
| Base Product Number | RR02J |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 235°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±300ppm/°C |