
TE Connectivity Passive Product
Product No:
RR03J33KTB
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 33K OHM 5% 3W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4275
0.4275
10
0.3078
3.078
25
0.22724
5.681
50
0.16758
8.379
100
0.123025
12.3025
250
0.10165
25.4125
500
0.083809
41.9045
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | RR, Neohm |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Features | Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 33 kOhms |
| Composition | Metal Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 3W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.197" Dia x 0.591" L (5.00mm x 15.00mm) |
| Base Product Number | RR03J |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 235°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±300ppm/°C |