
Susumu
Product No:
RR0510R-150-D
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
RES SMD 15 OHM 0.5% 1/16W 0402
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.095
0.095
10
0.07125
0.7125
100
0.02907
2.907
500
0.017746
8.873
1000
0.013062
13.062
2500
0.011334
28.335
5000
0.009367
46.835
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Susumu |
| Series | RR |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | - |
| Tolerance | ±0.5% |
| Resistance | 15 Ohms |
| Composition | Thin Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.063W, 1/16W |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.016" (0.40mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | - |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |