
Recom Power
Product No:
RS-0515D/H3
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
DC DC CONVERTER +/-15V 2W
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
21.9925
21.9925
5
21.8272
109.136
10
21.6581
216.581
25
21.31914
532.9785
50
20.30416
1015.208
100
18.612115
1861.2115
250
18.273706
4568.4265
500
18.0481
9024.05
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Recom Power |
| Type | Isolated Module |
| Series | ECONOLINE RS (2W) |
| Package | Tube |
| Features | Remote On/Off, SCP |
| Efficiency | 80% |
| Applications | ITE (Commercial), Medical |
| Mounting Type | Through Hole |
| Power (Watts) | 2 W |
| Package / Case | 8-SIP Module, 7 Leads |
| Product Status | Active |
| Control Features | Enable, Active Low |
| Size / Dimension | 0.86" L x 0.36" W x 0.44" H (21.8mm x 9.2mm x 11.1mm) |
| Number of Outputs | 2 |
| Voltage - Output 1 | 15V |
| Voltage - Output 2 | -15V |
| Voltage - Output 3 | - |
| Base Product Number | RS-0515 |
| Voltage - Isolation | 3 kV |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Input (Max) | 9V |
| Voltage - Input (Min) | 4.5V |
| Current - Output (Max) | 67mA, 67mA |