
Recom Power
Product No:
RS-2415SZ/H3
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
DC DC CONVERTER 15V 2W
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
22.7905
22.7905
5
22.6157
113.0785
10
22.43995
224.3995
25
22.08902
552.2255
50
21.03718
1051.859
100
19.284145
1928.4145
250
18.933538
4733.3845
500
18.6998
9349.9
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Recom Power |
| Type | Isolated Module |
| Series | ECONOLINE RS (2W) |
| Package | Tube |
| Features | Remote On/Off, SCP |
| Efficiency | 84% |
| Applications | ITE (Commercial), Medical |
| Mounting Type | Through Hole |
| Power (Watts) | 2 W |
| Package / Case | 8-SIP Module, 7 Leads |
| Product Status | Active |
| Control Features | Enable, Active Low |
| Size / Dimension | 0.86" L x 0.36" W x 0.44" H (21.8mm x 9.2mm x 11.1mm) |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Output 1 | 15V |
| Voltage - Output 2 | - |
| Voltage - Output 3 | - |
| Base Product Number | RS-2415 |
| Voltage - Isolation | 3 kV |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Input (Max) | 36V |
| Voltage - Input (Min) | 9V |
| Current - Output (Max) | 134mA |