RSD-3.33.3/HP-R
Recom Power
Product No:
RSD-3.33.3/HP-R
Description:
DC DC CONVERTER +/-3.3V 1W
Type Isolated Module
Series ECONOLINE RSD (1W)
Package Tape & Reel (TR)
Features SCP
Efficiency 70%
Applications ITE (Commercial), Medical
Mounting Type Surface Mount
Power (Watts) 1 W
Package / Case 10-SMD Module, 6 Leads
Product Status Obsolete
Size / Dimension 0.60" L x 0.32" W x 0.29" H (15.2mm x 8.2mm x 7.3mm)
Number of Outputs 2
Voltage - Output 1 3.3V
Voltage - Output 2 -3.3V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Isolation 3 kV
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Input (Max) 3.6V
Voltage - Input (Min) 3V
Current - Output (Max) 152mA, 152mA