
YAGEO
Product No:
RSF100JB-73-2R2
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 2.2 OHM 5% 1W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.361
0.361
10
0.30495
3.0495
25
0.22154
5.5385
50
0.16055
8.0275
100
0.119035
11.9035
250
0.091352
22.838
500
0.071972
35.986
1000
0.049828
49.828
5000
0.041524
207.62
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | YAGEO |
| Series | RSF |
| Package | Bulk |
| Features | Flame Proof, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 2.2 Ohms |
| Composition | Metal Oxide Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 1W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 235°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | - |